Aktualności

Zaproszenie do Chorzowa na spektakl antyprzemocowy.

Fundacja Pozytywnych Zmian i Art. 207- Artystyczna Grupa Antyprzemocowa serdecznie zapraszają na spektakl pt. UKRYTE, który odbędzie się 21 listopada 2018 roku w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. Nasze Stowarzyszenie partneruje temu wydarzeniu, z czego jesteśmy dumni.

Po konferencji...

Międzynarodowa Konferencja "99. What Works? Kuratorska służba sądowa w Polsce - w przededniu jubileuszu. Możliwości i perspektywy" przeszła do historii. To były piękne chwile. Jesteśmy dumni, że jako Stowarzyszenie mogliśmy uczestniczyć (i partnerować) w wydarzeniu, które - o czym jesteśmy przekonani - dotychczas nie miało miejsca w polskiej przestrzeni związanej z kuratelą sądową.

99. What Works? Międzynarodowa konferencja we Wrocławiu.

Dolnośląskie Stowarzyszenie Kuratorów Sądowych FRONTIS zaprasza do Wrocławia na międzynarodową konferencję organizowaną w dniach 11-12 października z okazji zbliżającego się jubileuszu 100-lecia polskiej kurateli sądowej. Nasze Stowarzyszenie jest jednym z partnerów tego wydarzenia.

Wrocławskie wydarzenia w ramach projektu Odkluczanie.

W dniach 9 i 10 kwietnia na zaproszenie Fundacji Jubilo, Instytutu im. Jerzego Grotowskiego oraz Dolnośkiego Stowarzyszenia Kuratorów Sądowych Frontis gościliśmy we Wrocławiu, uczestnicząc w wydarzeniach organizowanych w ramach projektu „Odkluczanie”. 

Tydzień Mediacji w Sądzie Rejonowym Katowice-Zachód w Katowicach.

W ramach Międzynarodowego Tygodnia Mediacji w dniu 17 października w Sądzie Rejonowym Katowice-Zachód w Katowicach odbyła się konferencja nt. "Mediacji rówieśniczych". Wśród prelegentów była Sylwia Duch, starszy kurator zawodowy tegoż Sądu i członkini naszego Stowarzyszenia, która przedstawiła specyfikę swojego zawodu.

"Bieruń bez przemocy" - echa konferencji w Bieruniu.

W kinoteatrze „Jutrzenka” w Bieruniu w dniu 28 listopada odbyła się konferencja pn. „Bieruń bez przemocy” organizowana w ramach Programu Osłonowego „Wspieranie jednostek samorządu terytorialnego w tworzeniu systemu przeciwdziałania przemocy w rodzinie”. Śląskie Stowarzyszenie Kuratorów Sądowych "Auxilium" było współorganizatorem tego wydarzenia wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Bieruniu.